• 1400/07/03 - 23:22
  • تعداد بازدید: 88
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان عنوان کرد؛

بر‌گزاری برنامه‌های "مهرواره بین المللی نقاشی اربعین،هفته ملی کودک و هفته دفاع مقدس"

سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان اصفهان ازبرگزاری "مهرواره بین المللی نقاشی اربعین،هفته ملی کودک وهفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان اصفهان نسرین بابا پور سرپرست اداره کل  کانون استان گفت: به دلیل اینکه شهدا دین بزرگی به گردن ما دارند در هفته دفاع مقدس نیز ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده ایم. بیش از ۲۵۰ برنامه در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ادبی در مراکز کانون استان با هدف انتقال مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان یک ضرورت مهم  در حال اجرا است.
      نسرین باباپور در نشست خبری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان با موضوع مهرواره بین المللی نقاشی اربعین، هفته دفاع مقدس و هفته ملی کودک، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس را گرامی می‌دارم و پیشاپیش ایام حزن و اندوه اربعین حسینی را نیز تسلیت عرض می‌کنم.
وی افزود: سابقه فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که با هدف ایجاد امکانات لازم برای رشد و پرورش فکری و هنری کودکان و نوجوانان ایجاد شد، به بیش از نیم قرن باز می‌گردد. کانون در دوران انقلاب اسلامی در زمینه بالندگی و تکامل فرهنگ و ارزش‌های دینی پیشتاز بود و اکنون از طریق ۶۰ مرکز فرهنگی ثابت، سیار روستایی و پستی با هدف کشف و پرورش استعدادها فرهنگی، هنری و ادبی برنامه‌های متنوعی را اجرا می‌کند.
سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان، ادامه داد: فعالیت‌های فرهنگی کانون علاوه بر امانت دادن کتاب به کودکان و نوجوان شامل ۶۰ فعالیت دیگر چون قصه گویی، پژوهش و تحقیق، مسابقات علمی، روخوانی و معرفی کتاب، نجوم، زیست شناسی، اردو، بازی‌ها و سرگرمی و فعالیت‌های قرآنی... می‌شود.
باباپور تصریح کرد: فعالیت‌های هنری که در کانون اجرایی می‌شود نیز شامل کارگاه‌های تخصصی نقاشی، سفالگری، خوشنویسی، عکاسی، موسیقی، پویانمایی، فیلمسازی و شرکت در فراخوان‌های بین المللی‌است.
وی خاطر نشان کرد: کانون در حوزه فعالیت‌های ادبی نیز با اجرای کلاس‌های ادبی به صورت حضوری، مجازی و مکاتبه‌ای و با روش‌های متفاوت به پرورش مایه‌های ذهنی کودکان می‌پردازد تا قدم به قدم به مرحله نوشتن برسند.
سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مهرواره اربعین به عنوان یک مهرواره بین المللی در حال برگزاری است. کانون در بخش‌های مختلف ادبی، هنری و فرهنگی فعالیت می‌کند و برای اینکه فعالیت‌های خود را به مفاهیم دینی و تربیتی پیوند بزند نیازمند به اجرای چنین برنامه‌هایی است. چراکه آموزش‌های ما تدریجی است و با ادب و هنر تلفیق می‌شود.
باباپور اضافه کرد: مهرواره اربعین در راستای ترویج مفاهیم عاشورا و فرهنگ عاشورایی رقم زده شد. بر این اساس موضوعاتی را برای نقاشی کودکان و نوجوانان مشخص کردیم؛ این موضوعات در قالب مراسم، آداب و رسوم اربعین، مسیر سبز اربعین، دوست من همراه من همپای من و …مشخص شد.
وی ادامه داد: گروه سنی که می‌توانستند آثار خود را ارسال کنند از ۶ تا ۱۸ سال بودند. هزار و ۵۵۰ اثر در بخش بین المللی و کشوری به دست ما رسید که با توجه به داوری که صورت می‌گیرد در گروه سنی کودکان ۳۰، نوجوانان ۳۰ و بین المللی نیز ۳۰ اثر انتخاب می‌شود. همچنین در ۱۲ مهرماه نیز اختتامیه این‌رویداد بزرگ فرهنگی ومذهبی را با مشارکت دستگاه‌هایی از جمله شرکت سهامی ذوب آهن ، شرکت آب و فاضلاب و شهرداری اصفهان برگزار خواهیم کرد.
سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان، با بیان اینکه «معتقدیم که کودکان محور توسعه هستند و اگر بخواهیم آموزش پایدار صورت بگیرد باید روی دوران کودکی سرمایه گذاری کنیم»، گفت: به دلیل اینکه شهدا دین بزرگی به گردن ما دارند، در هفته دفاع مقدس نیز ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده ایم. بیش از ۲۵۰ برنامه مراکز کانون استان در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ادبی با هدف انتقال مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان یک ضرورت مهم پیش بینی شده است. معرفی وقایع و رویدادهای دفاع مقدس و شخصیت‌ها و اسطوره‌های آن و برنامه‌هایی برای ادای احترام به خانواده‌های شهدا در کانون پیش بینی شده است که در بستر مجازی و حضوری اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به هفته ملی کودک گفت: از ۱۶ مهرماه برنامه‌های کانون برای هفته ملی کودک آغاز خواهد شد. دبیر خانه برنامه‌های این رویداد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. رویکرد فعالیت‌های کانون در هفته ملی کودک نیز بر شادی، سلامت بازی و خانواده خواهد بود.
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت